Alüminyum Doğrama Hizmetleri

Alüminyum doğrama sistemleri çeşitli nedenlerle tercih edilmekte ve birçok avantajı bulunmaktadır. Birçok sektörde yoğun talep gören alüminyum doğrama, dayanıklı ve fonksiyonel bir malzemedir. Böyle; Pencerelerde tercih edildiği takdirde en yüksek yalıtım standartlarını sunduğu bilinen alüminyum doğrama, zarar görmemesi durumunda da oldukça uzun ömürlüdür. Yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda dahi mekanik özelliklerini koruyabilmektedir.

Çok hassas ölçülerde üretilse de kişiye özel şekillerde tasarımlar yapmak da mümkündür. Böylece kullanım alanları açısından çok daha yaygın olması sağlanmaktadır. Alüminyum doğrama sistemleri dayanıklıdır. Dayanıklı olmasına rağmen hafif bir özelliğe sahip olan alüminyumun bakımı kolaydır. Bu nedenle rüzgara karşı dayanıklıdır. 6 ayda bir alkali deterjanlarla temizlemesi yeterli olan alüminyum doğrama sistemlerinin kimyasal etkilere de çok daha dayanıklı olduğu bilinmektedir.

Alüminyum doğrama çevre dostudur. %100 geri dönüşüm sağladığı için oldukça tercih edilmektedir. Alüminyumun %95 enerji tasarrufu sağladığı bilinmektedir. Alüminyum geri dönüşümü sayesinde sera gazı emisyonlarında milyonlarca ton tasarruf sağlanmaktadır. Yangın yönetmeliğine uygunluğu nedeniyle okul, hastane gibi önemli yapılarda tercih edilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Alüminyum Doğrama sistemleri, cephe sisteminizi taşıyan ana yapılarda, pencere ve kapı sistemlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ürünün doğru seçimi, kalitesi, uygulanması gibi ana faktörlerin eksiksiz yerine getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Tüm bu kombinler bir araya geldiğinde estetik bir görünüm sunan bir iş ortaya çıkar. Bu ana konuların öneminin daha iyi anlaşılması için alt başlıklar altında kapsamlı bir şekilde inceleyebiliriz.

Öncelikle malzeme seçimi çok iyi yapılmalıdır. Alüminyum doğrama sistemlerinde en çok tercih edilen sebep, ürünün ağırlığını minimuma indirerek maksimum mukavemette kullanılmasıdır. Doğru ürünü seçmemenin sonuçları finansal kayıplardan çok müşteri kayıplarına neden olur.

Bu nedenle statik hesaplar yapılmış, ortam ve diğer tüm dış etkenler iyi hesaplanmış ve proje bazlı çalışmalar yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki diğer tüm aşamalar ne kadar iyi olursa olsun ilk etapta ürün seçimindeki bu hata nedeniyle hiçbir önemi olmayacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise seçilen ürünün doğru ve eksiksiz uygulanmasıdır. Milimetrenin bile büyük önem taşıdığı büyük ölçekli projelerde küçük hatalar çığ etkisi yaratacak ve kaçınılmaz hale gelecektir. Bu nedenle doğru proje ve sıfır hata ile başlanmalı, atılan her adımın, çivilenen her çivinin çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Doğru projeler büyüklük olarak sağlam temeller üzerine inşa edilmezse ilerleyen aşamalarda büyük yıkımlar kaçınılmaz olabilir ve can kayıpları da yaşanabilir. İş ve işçi güvenliğinin tam olarak sağlandığı, kural ve talimatların doğru uygulandığı bir proje yürütülmelidir. Alüminyum doğrama sistemlerinde uzun ömürlü ve maksimum verimli işler ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüşme Başlat
Whatsapp'tan Bize Ulaşın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?